Skip links

Workshop Bordeaux virtuální realita

Château Pape Clément

Château Pape Clément je jedno z nejkrásnějších vinařství v Bordeaux pojmenované po svém nejslavnějším majiteli, papeži Klemetu V.

Jeho první sklizeň se datuje do roku 1252, a proto je považováno za vůbec nejstarší vinařství v Bordeaux. Zdejší vinice založila rodina Bertranda de Gotha, arcibiskupa z Bordeaux, který byl později zvolen papežem a kterého známe pod jménem Klement V.

Papež Klement V. byl velký znalec a milovník vína. Na vinicích vyrůstal a když se později stal majitelem tohoto panství, sám vinice opečovával. Po zvolení papežem výrazně pomáhal rozvíjet vinařské umění i v jiných vinařských oblastech včetně Château Neuf-du-Pape, v blízkosti Avignonu,  kde jako papež sídlil.

V průběhu let zůstalo kvalitní víno důležitou součástí historie zámku, ale na uznání jeho kvality bylo potřeba počkat 7 století, až do roku 1959, kdy byla vytvořena klasifikace Grands Crus Classés de Graves.  Tato klasifikace oficiálně zařadila Château Pape Clément mezi 18 top vinařství oblasti Bordeaux – Graves.

Dnes známe Château Pape Clément jako zámeček v neogotickém stylu, obklopený 80ti hektary vinic, který si svou prestiž udržuje i nadále, a to hlavně díky nynějšímu majiteli Bernardu Magrezovi, ikonou vinařství v Bordeaux. Vína podepsaná jménem Bernard Magrez jsou pro svou kvalitu známá po celém světě a pravidelně oceňována těmi nejlepšími světovými degustátory.

Workshop Bordeaux virtuální realita Vám nabízí úžasnou virtuální prohlídku  vinařství Château Pape Clément spojenou s ochutnávkou vynikajících vín Bernard Magrez !

Díky tomuto workshopu máte i Vy možnost navštívit tohle kouzelné vinařství i jeho okolí.

Virtuální procházku můžete začít v krásných zahradách osázených tisíc let starými olivovníky a majestátními Libanonskými cedry. Jen pár kroků odtuď narazíte na výjimečný skleněný dům navržený Gustavem Eifellem. Prohlédnout si můžete také sudové i fermentační sklepy a vinárnu s degustační místností, jejíž nábytek pochází z lékárny z 19. století.

Uvnitř samotného zámku pak můžete obdivovat Salon des Papes- místnost papežů s nádhernou sbírkou houslí a kalichů, jídelnu s křišťálovým lustrem nebo sklep plný archivních 18ti litrových Melchior láhví vín Château Pape Clément. Při prohlídce zámku se dozvíte jeho zajímavou historii a  dost možná při této proházce ve virtuální realitě narazíte i na samotného odpočívajícího papeže !

Virtuální prohlídku doprovází komentovaná ochutnávka Antoinova výběru jedinečných, vysoce kvalitních vín Bernard Magrez.

 • Krátká prezentace vinařství Château Pape Clément a jeho historie
 • Virtuální procházka sklepy, zahradami a interiérem zámku Château Pape Clément
 • Zábavná hra plná vůní vín
 • Komentovaná ochutnávka výběru vysoce kvalitních Bordeaux vín Bernard Magrez
 • Workshopem provází Antoine Fanjat v českém, anglickém nebo francouzském jazyce
 • Délka workshopu : 2 hodiny
 • Počet degustovaných vín : 5 vín
 • Apelace vín : Crémant de Bordeaux – AOC Bordeaux bílé – AOC Blaye červené – AOC Graves červené – Âme de Pape Clément červené
 • Původ vín : Bordeaux
 • Vinařství : Bernard Magrez
 • Typ vín pro degustaci: šumivé (x1) ; bílé (x1); červené (x3)
 • Počet osob: 6 – 12
 • Občerstvení : Drobné občerstvení v průběhu workshopu

REZERVUJTE SI WORKSHOP

REZERVACE